Markanın geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı yeni Ford F-150’den her geçen gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. 2021 model hibrit motora sahip olan F-150’de şu ana kadar en dikkat çeken kısmı araç içi ekranları oldu.

Ford, F-150‘ye getirdiği yeni teknolojilerle de sınıfında ilklere imza atmaya devam ediyor. Araç benzin ve elektrikle çalışan yeni 6 silindirli, 3.5 litrelik hacimli hibrit motora sahip olacak. Ancak yeni Ford F-150’deki yenilikler sadece bununla sınırlı değil.

Aracın iç tasarımına baktığımızda ilk göze çarpan detay F-150’nin yeni araç içi ekranları oluyor. Gayet hoş bir tasarıma sahip olan ekranlar gözü yormadan kolayca okunabiliyor. Bu sayede araç diğer modelleri de geride bırakıyor.

F-150’nin yenilenen ekranları daha önceki nesillerdeki ara yüzlerde bulunmayan pek çok araç özelliğini görüntüleyebiliyor. Bu sayede araç sahibinin direkt görmek istediği araç bilgileriyle birlikte önceki nesillerde ekranda göremediğimiz farklı araç bilgilerini de ekrana yansıtabiliyor ve bu ekranların sürücüye daha fazla kolaylık sağlaması amaçlanıyor.

Bunun yanı sıra aracın dijital geliştirmelerini yapan Mark Sich, şu an aktif şekilde test edilen ara yüz ekranının araç bilgilerini doğru ve eksiksiz aktarması konusunda sürücülerin içlerinin rahat olmasını söylüyor. Ayrıca Sich, Ford tasarım ekibinin bazı endişeleri olduğunu, insanların uzun zamandır analog göstergeleri basit ve doğru bilgi veren bir aygıt olarak gördükleri için tamamen dijital olan göstergelere geçişin şuan için zorlu bir süreç olacağını belirtti.

YORUM YOK

CEVAP VER