İzmir’de Deprem Mağduru Vatandaşlar İçin Yardım Platformu: Bizizmir.com

İzmir’de Deprem Mağduru Vatandaşlar İçin Yardım Platformu: Bizizmir.com

İzmir’de yaşanan deprem, onlarca kişinin yaşamını yitirmesine, yüzlerce kişininse yaralanmasına neden oldu. Birçok bina yıkılırken, aldığı hasar nedeniyle boşaltılan binalar da sayıca fazla. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan bizizmir.com yardım projesi, depremzedelere yardım ulaştırmak isteyen vatandaşlar tarafından kullanılıyor.

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında, Cuma günü yaşanan 6,6 büyüklüğündeki deprem şehirde birçok insanın mağdur olmasına neden oldu. İzmir’de depremzedelere yardım için birçok proje başlatıldı, sosyal medyada yardımlar organize edildi.

Yardım paketi seçenekleri neler?

İzmir’de, uzun bir süredir faal olan bizizmir adlı site, şehir sakinleri tarafından biliniyor. Nitekim İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bizİzmir üzerinden yardıma muhtaç kişiler için bağış alıyordu. Site şimdi ise, deprem konusunda Türkiye çapından yardım topluyor.

Sitede dört temel yardım modeli bulunuyor. Bu paketler içinde “Gıda paketi”, “Uyku Tulum Paketi”, “Hijyen Paketi” ve “Elimi Tutar mısın Yemeği” yer alıyor. Böylelikle, İzmirli vatandaşların deprem kaynaklı sorunlarına bir nebze de olsa yardım eli uzatabiliyorsunuz.

Elimi Tutar mısın Yemeği paketi, 25 liralık bir fiyata sahip. Paketin içinde etli ana yemek, salata, tatlı ya da meyve, içecek ve ekmek bulunuyor.

![](images/izmir-depremi-yardim-kampanyasi-bizizmir-nedir.png)

Gıda Paketi 75 liralık bir destek ile alınabiliyor. Bu pakette de, depremzedeler için gerekli temel hijyen malzemeleri bulunuyor.

Diş macunu, sabun, ped gibi ürünlerin yer aldığı Hijyen Paketi ise, 40 liralık destekle alınabiliyor.

Siz de İzmir Büyükşehir’in resmi deprem kampanyasına katılmak için, site bağlantısını ziyaret edebilir ve bütçenize göre bir destekte bulunabilirsiniz.

www.bizizmir.com

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus