Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve birçok ülkeye yayılan COVID-19 koronavirüs salgını film sektörünü de vurdu. Salgından nasibini alan filmlerden biri de, James Bond “No Time To Die” oldu.

Virüsün yayıldığı ülkelerde çekilmesi planlanan pek çok film gişe performanslarının etkilenmesini istemeyen yapımcılar tarafından iptal edildi veya vizyon tarihleri ertelendi.

Yaklaşan James Bond “No Time To Die” filminin yapımcıları film için biraz ekstra zamanın iyi bir fikir olacağına karar verdi. Resmi James Bond Twitter hesabı Çarşamba günü filmin çıkışının Kasım 2020’ye çekildiğini duyuruldu.

Tweet, kararı MGM ve Universal stüdyolarına ve filmin yapımcıları olan Michael Wilson ve Barbara Broccoli’ye bağladı. Açıklamada, COVID-19 Koronavirüs salgınının dünya çapında yayılmasının etkisine özellikle değinilmese de, “küresel pazarın dikkatli bir şekilde düşünülmesinden ve kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesinden” bahsedildi.

Küresel pazar, koronavirüs salgınından büyük bir darbe aldı. The Hollywood Reporter’a göre, hastalığın ilk ortaya çıktığı Çin’de sinemalar Ocak ayında kapatıldı. Güney Kore, Japonya ve İtalya’da gösterime ilişkin endişeler film devamlılığını etkiledi. Yayınlar, Hollywood’un Şubat ayının sonuna kadar 2 milyar dolardan fazla zarara uğradığını bildirdi.

Film Ne Zaman Vizyona Girecek

No Time To Die bugüne kadarki en uzun Bond filmi olmayı vaat ediyor. Daniel Craig’in son kez ikonik İngiliz ajanı James Bond’u canlandırdığı filmin İngiltere yayın tarihi 12 Kasım, ABD tarihi ise 25 Kasım olarak belirlendi.

3 Yorumlar

CEVAP VER