#evdekal

Girişim

Türkiye’de oyun sektörü, yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Bu yıl çinde Peak Games’in Zynga tarafından 1,8 milyar dolara satılmasının ardından geçen yıl kurulan Bigger Games, ABD merkezli bir yatırım kuruluşundan 6,6 milyon dolar yatırım aldı.
Türkiye e-ticaret ekosisteminin önemli oyuncularından Trendyol, Trendyol Go markasıyla online market sektörüne adım atıyor. Dünya çapında milyonlarca insanı etkileyen koronavirüs salgını, online alışkanlıklarda ciddi değişimler yarattı. Market alışverişi de bu alanlar arasında. Trendyol’un, henüz...
Ford, iki sene önce satın aldığı e-scooter girişimi Spin’i, küresel anlamda büyütmek için düğmeye bastı. Şirketin ilk olarak Almanya olmak üzere, ABD dışındaki ülkelerde büyüme hamlelerine hazırlandığını bildirildi. İlk durak Almanya
Türk oyun şirketi Peak Games'in, ABD'li oyun devi Zynga'ya satılacağı iddiası, birkaç gündür basında yer buluyordu. Zynga, Peak Games'in satın alınmasına ilişkin haberleri doğruladı. Böylelikle 1,8 milyar dolarlık değeri ile Peak Games, ilk Türk unicornu oldu.
Geçtiğimiz günlerde, ABD’li oyun devi Zynga tarafından satın alınacağı iddiasıyla gündeme gelen yerli oyun şirketi Peak Games için yeni bir iddia ortaya atıldı. Webrazzi’nin gündeme getirdiği iddiaya göre, Peak Games’in satış rakamı 1,8 milyar dolar olabilir. 

Popüler Haberler