evdekal

Girişim

Türk oyun şirketi Peak Games'in, ABD'li oyun devi Zynga'ya satılacağı iddiası, birkaç gündür basında yer buluyordu. Zynga, Peak Games'in satın alınmasına ilişkin haberleri doğruladı. Böylelikle 1,8 milyar dolarlık değeri ile Peak Games, ilk Türk unicornu oldu.
Geçtiğimiz günlerde, ABD’li oyun devi Zynga tarafından satın alınacağı iddiasıyla gündeme gelen yerli oyun şirketi Peak Games için yeni bir iddia ortaya atıldı. Webrazzi’nin gündeme getirdiği iddiaya göre, Peak Games’in satış rakamı 1,8 milyar dolar olabilir. 
Mobil oyun şirketi Peak Games’in, Türkiye dijital ekosisteminde rekor bir fiyatla satılacağı iddia edildi. Oyun sektörünün devlerinden Zynga’nın, Peak Games’i 1 milyar dolara satın alacağı aktarıldı.  Şu ana kadar en yüksek fiyata satılan yerli...
Facebook’un ar-ge grubu NPE ekibi, arkadaşlar ve aile ile grup olarak sesli görüşme olanağı tanıyan CatchUp adlı yeni bir uygulamayı tanıttı. CatchUp’ı diğer grup sohbet uygulamalarından ayıran en önemli özelliği, sadece sesli görüşme olanağı sunması ve Facebook...
Yapay zeka alanında çalışan bir şirket olan Avaamo, koronavirüs salgını hakkında doğal sorgulara, güvenilir yanıtlar verebilen sanal bir asistan oluşturdu. Asistan, salgınla ilgili akla gelen tüm sorulara cevap verebilecek, yapay zeka destekli bir chatbot.