Katlanabilir Telefonlar Bazı Ülkelerde Endişe Nedeniyle İlgi Çekmiyor

Katlanabilir Telefonlar Bazı Ülkelerde Endişe Nedeniyle İlgi Çekmiyor

Katlanabilir ekranlı cep telefonları Türkiye dahil birçok ülkeye yakın zamanda sevk edilmeye başlandı. Samsung yeni modeli ile dikkatleri üzerine çekerken, ön siparişleri almaya bile başladı. Ancak bir sorun var; Katlanabilir cep telefonlarının henüz daha önce kronik sorunları olup olmadığının bilinmiyor olması özellikle tüketici yasalarının doğru uygulanmadığı bazı ülkelerde ciddi problem oluşturuyor.

Avrupa ve ABD’de kullanıcı belirli bir süre içerisinde herhangi bir neden sunmadan değişim yaptırabilirken, Türkiye ve bazı ülkelerde tüketici yasaları doğru uygulanmıyor.

![](images/z-flip-3.jpg)

Satıcılar kendilerini yasaların üzerinde görürken, yasalarda herhangi bir yaptırım olmaması nedeniyle bazı durumlarda tüketiciler haklarını ancak sosyal medya aracılığı ile arayabiliyorlar.

Ortadoğu ülkelerinin bir kısmında ve Türkiye’de özellikle katlanabilir ekranlı cep telefonlarının bir süre boyunca çok fazla tutulan modeller olmayacağı düşünülürken, ABD’de bile bu modellere endişe ile yaklaşıldığında söz etmek mümkün.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus