2004 yılından beri gerçekleştirilen bir numaralı ödül programı olan Dünya Otomobil Ödülleri bu seneki bir numaralı otomobilleri açıkladı.

Dünya Otomobil Ödülleri, kar amacı gütmeyen bir dernek tarafından, bir yürütme komitesi, bir yönlendirme komitesi ve ayrıca bir grup danışman tarafından yönetilmektedir. Program, küresel pazarın gerçekliğini yansıtmak ve hızla değişen otomotiv endüstrisindeki mükemmellik, liderlik ve yeniliği tanımak, ödüllendirmek ve ilham vermek amacıyla başlatıldı.

Dünya Otomobil Ödülleri duyurusu normalde New York Otomobil Fuarı‘nda yapılıyordu. Program, devam eden koronavirüs pandemisi nedeniyle iptal edilen veya ertelenen birçok etkinlikten biri oldu. Bu nedenle Dünya Otomobil Ödülleri duyuruları çevrimiçi olarak yapıldı.

Kia’nın etkileyici üç sıralı crossover’ı Kia Telluride SUV, dünyanın dört bir yanından 86 jüri heyeti tarafından oylanarak Yılın Arabası olarak seçildi.

Ödüllerdeki diğer büyük kazananı ise Dünya Otomobil Ödülleri’nin ikisini alan Porsche Taycan EV oldu. Porsche’nin yeni elektrikli otomobili Yılın Performans Otomobili ve Yılın Lüks Otomobili seçildi.

2020 Yılın Kentsel Otomobili Ödülü ise elektrikli otomobil olan 2020 Kia Soul EV‘ye gitti. Harika işlevselliği ve etkileyici elektrikli aralığı ile Soul EV, ABD’de satışa sunulmayı bekliyor.

Son olarak, Yılın Otomobil Tasarımı Ödülü beş kapılı mevcut olan en iyi görünüme sahip kompakt otomobillerden biri olan 2020 Mazda3‘e verildi.

YORUM YOK

CEVAP VER