Kia, Hindistan’da düzenlenen Auto Expo 2020’de yeni kompakt konsepti Kia Sonet’i tanıttı. Sonet’in bu yıl içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

Hindistan’da düzenlenen Auto Expo 2020 bu yıl Kia için bir şov niteliğinde geçiyor. Tanıttığı yeni araçları ile dikkatleri üzerine çeken Kia, kompakt SUV modeli Sonet ile genç kullanıcıları hedefliyor.

Kia Sonet’in Özellikleri

Kia‘nın yeni konsept SUV’si Sonet’in boyutları hakkında net bir bilgi yok. Ancak Kia Stonic’ten dahi 140 mm kısa olarak üretilmesi ve 4 metreden daha kısa boyutta olması bekleniyor. Tasarım olarak hazır olduğu belirtilen otomobilin seri üretim için gerekli son çalışmalarının yapıldığı ifade edildi. Gövdeye gizlenen kapı kolları ve küçük yan aynaların üretime sokulmayabileceği de gelen bilgiler arasında. Ayrıca otomobilin seri üretime gireceği zaman ise gösterişli farların entegre edilmeyeceği de düşünülüyor.

Basına yansıyan görüntüler incelendiğinde, araç camlarının filmli olması sebebiyle iç tasarım hakkında yeterli bilgi elde edilemedi. Ancak Kia’nın yaptığı açıklamalara bakıldığı zaman iç mekanının çok iddialı olacağı ve bu segmentte daha önceden böyle özelliklerde üretimin yapılmadığı iddiası güçleniyor. Şu an için iç tasarım hakkında tek bilinen bilgi ise 10.25 inç navigasyonlu multimedya ekranı ile Bose ses sisteminin bulunması. Tüm bunlara ek olarak akıllı bir manuel şanzımanın bulunduğu da gelen bilgiler arasında.

YORUM YOK

CEVAP VER