KKTC’nin yerli otomobili GÜNSEL, MÜSİAD Expo 2020 için Türkiye’ye getirildi. GÜNSEL B9 model araç, Türkiye’deki fuarda ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Fuar kapsamında getirilen KKTC’nin yerli otomobil markası GÜNSEL, B9 model aracını ziyaretçilerle buluşturdu. Elektrikli motor içeren araç, saatta 170 kilometre hıza çıkabiliyor ve 350 kilometrelik bir sürüş menziline sahip. GÜNSEL B9’un 100 kilometreye çıkış süresi ise 8 saniye.

İşte karşınızda GÜNSEL B9

Elektrikli otomobilin bataryası 8 modüle sahip. Su ve hava kullanarak soğutma yapan batarya, -20 derece ile 55 derece arasında çalışabiliyor. Hızlı şarj sunan sistem, yarım saatte yüzde 80’e kadar şarj oluyor. 

KKTC için üretildiğinden direksiyonu sağda

Dış tasarımında modern bir tarz öne çıkan GÜNSEL B9’un yüzde 70 yerlilik oranına sahip olduğu aktarıldı. Alüminyum şase kullanılan prototip modelinde kaporta aksanı karbondan üretildi.

19 inç jant kullanılan GÜNSEL B9’da, BMW i3 konseptli ince lastikler enerji tasarrufu sunuyor. Aracın iç tasarımında sade bir dijital konsol öne çıkıyor. 

Seri üretime ne zaman geçecek?

Markanın kurucusu olan İrfan Suat Günsel, KKTC’de bir yıl içinde seri üretime geçmeyi planladıklarını söyledi. Aracın önce KKTC için satılmak istendiğini, 20 bin satışın ardından da sol direksiyonlu modelle Türkiye pazarına adım atılacağı ifade edildi. 

YORUM YOK

CEVAP VER