Koronavirüs Sebebiyle Online Alışverişe İlgi Arttı

Koronavirüs Sebebiyle Online Alışverişe İlgi Arttı

E Ticaret siteleri son dönemde çok hızlı, çok yoğun bir çalışma gerçekleştiriyorlar. Bir süre önce başlayan koronavirüs salgını Türkiye’ye gelir gelmez birçok vatandaş evlerine kapandı ve evlerinden alışveriş yapmaya başladı.

Getir, BanaBi gibi platformlara ilgi artarken, aynı zamanda E Ticaret sitelerinin de kullanımında büyük değişimler görüldü.

![](images/koronavirus-alisveris.jpg)

Başta tuvalet kağıdı, su, temel gıda ve benzer ürünler olmak üzere çok sayıda vatandaş alışveriş sitelerinden sipariş vermeye başladı. Daha önce internet üzerinden hiç alışveriş yapmamış olan insanlar bile bu dönemde yapılan çağrılara ayak uydurdu.

Hepsiburada gibi platformlar daha önce internetten alışveriş yapmayan ve güven problemi yaşayan potansiyel müşterileri kendisine çekmek için “internetten alışverişin en güvenli yolu” slogan ve afişleri kullanmaya başladı.

Bu dönemde internet alışverişlerine ilginin giderek daha fazla artması beklenirken e-Ticaret sitelerinin bu dönemde en yüksek karlılık rakamlarını açıklayabilecek olduğu tahmin ediliyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus