Koronavirüs nedeniyle çok sayıda kişi başta sosyal medya olmak üzere çevresindekileri uyarıyor, seyahatlerini iptal ediyor ve devletler her geçen gün daha fazla açıklama yapmak zorunda kalıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamalarda henüz bugüne kadar Türkiye’de koronavirüs vakası görülmediği, ancak toplumda hasta insanların olabileceği vurgusu yapılmıştı.

Sosyal Medyada Üst Üste Her Gün Gündemde

Bugün Twitter’da gündemin birinci sırasında koronavirüs etiketi bulunurken, geçtiğimiz 4 hafta içerisinde neredeyse aralıksız her gün koronavirüs ile ilgili etiketler Türkiye ve Dünya gündeminde yer aldı.

ABD’de ve tüm dünyada gündem olan koronavirüsün sosyal medyada bu kadar fazla gündem olması bir yandan bilgi açısından fayda sağlarken, bir yandan ise bilgi kirliliğine sebep olarak gösteriliyor.

ABD Gıda Ve İlaç Dairesi, Pentagon İlaç Geliştirme Birimi, ABD Enfeksiyöz Hastalıklar Anabilim Dalı Başkanlığı ve ABD Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezleri’nden yapılan açıklamalarda virüsle ilgili endişe etmeye gerek olmadığı, en büyük vakaların Çin ve İtalya’da görüldüğü sık sık paylaşılıyor.

YORUM YOK

CEVAP VER