Koronavirüs Türkiye’de: e-Ticaret Sitelerinde Temizlik Ürünlerinin Fiyatı Fırladı

Koronavirüs Türkiye’de: e-Ticaret Sitelerinde Temizlik Ürünlerinin Fiyatı Fırladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gece saat 00.54 sularında yaptığı açıklamada koronavirüsün Türk bir hastada görüldüğünü ve hastanın Türkiye’de ailesi ve yakınları ile karantina altına alındığını açıkladı. Yapılan açıklamada, hastanın karantinada olmasına rağmen başka kişilere bulaştırıp bulaştırmadığının bilinmediğinden söz edildi.

Ancak kısa süre sonra marketler online siparişlerde anında stok fiyatlarını güncellemeye başladı. Koronavirüs vakasının Türkiye’de görülmesi üzerine, eldiven, el ve cilt dezenfektanı, çamaşır suyu, maske, kolonya fiyatlarında %200’e varan fiyat artışları görüldü.

![](images/coronavirus-2.jpg)

Özellikle büyük ve 3. parti satıcıların aktif olduğu e-Ticaret sitelerinde fiyatları saniyeler içerisinde yükselten satıcılar, ucuz fiyata verilen siparişleri ise onaylamak yerine iptal ederek yeniden alım yapılmasını istediler.

Bazı e-Ticaret siteleri ise bu tür ürünleri kısa süreliğine satıştan kaldırırken, vatandaşlar buna rağmen market raflarına ve online alışverişlerde başta tuvalet kağıdı olmak üzere birçok ürüne daha çok ilgi göstermeye başladı.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus