Lenovo’nun Bir Sonraki Oyun Telefonu Kamerası İle Dikkatleri Üstüne Çekiyor

Lenovo’nun Bir Sonraki Oyun Telefonu Kamerası İle Dikkatleri Üstüne Çekiyor

22 Temmuz’da piyasaya sürülecek olan Lenovo’nun bir sonraki oyun telefonu Lenovo Legion şirketin paylaştığı özel tanıtım videosu ile heyecanı oldukça arttırdı. Videoda telefonun en çok dikkat çeken özelliği açılır ön kamerası oldu.

Tanıtım filminde arka tasarımı net bir şekilde görülen Lenovo Legion’dan bir yandan oynadığı oyunu kaydeden kullanıcı, diğer yandan telefonun 20 MP’lik pop-up selfie kamerasıyla selfie çekiyor.

6.67 inç büyüklüğünde, 144 Hz yenileme hızına sahip AMOLED ekranlı Lenovo Legion’ın ortasına yerleştirilmiş iki adet kamerada bulunuyor. Telefonun önündeki 64 MP’lik ana kamerası 16 MP’lik ultra geniş açılı bir kamera ile destekleniyor.

Qualcomm Snapdragon 865 Plus işlemciden güç alan telefonun 16 GB’a kadar genişletilebilen RAM’i bulunuyor. Ayrıca telefonun en üst depolama alanı seçeneği ise 512 GB UFS 3.1 olacak. İki adet USB-C girişi, çift ön hoparlör, RGB aydınlatma bulunduran telefon 5000 mAh kapasitesi ile 90W hızlı şarj desteği sunacak.

Yaklaşık 670$ olması beklenen Lenovo Legion’un hangi ülkelerde satışa çıkacağı hakkında ise henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus