Lenovo’nun ThinkPad E Serisi Laptopları: E14 ve E15

Lenovo’nun ThinkPad E Serisi Laptopları: E14 ve E15

Lenovo, evden çalıştığımız şu günlerde çarpma ve düşme gibi durumları dikkate alarak her biri on iki MIL-SPEC testinden geçmiş olan yeni ThinkPad E Serisi dizüstü bilgisayarlarını tanıttı.

Lenovo ThinkPad E14, FHD çözünürlüğüne sahip 14 inçlik bir ekrana sahip. ThinkPad dizüstü bilgisayarı Comet Lake işlemci ve Intel Core i5-10210U tarafından destekleniyor. Olağanüstü ses ile birlikte çift sürücülü depolama, ayrık grafik kartı ve geniş ekran IPS teknolojisi gibi çeşitli seçeneklerle donatılmış olan model 16 GB RAM ve 512 GB SSD bulunduruyor.

Lenovo ThinkPad E15 ise 15,6 inç ekranı ile E serisinin uygun fiyatlı bir modeli olarak karşımıza çıkıyor. Özel AMD GPU ile bir yapılandırılmış olan model, Intel Core i7-10510U, AMD Radeon RX 640, 16 GB RAM, 512 GB SSD ve FHD ekran içeriyor.

![](images/Laptop-lenovo-1-1600x1274.jpg)

Yeni güvenlik özellikleriyle donatılan E14 ve E15 model dizüstü bilgisayarlarında güç düğmesine entegre edilmiş bir parmak izi okuyucu bulunuyor. Böylece dizüstü bilgisayarınızı açıp tek bir dokunuşla kimlik doğrulaması yapmanıza imkan sağlıyor. Ayrıca isteğe bağlı olarak IR kamera ile kullanılabilen varlık etiketleme özelliği ile ThinkPad’inizden uzaklaştığınızda bilgisayar otomatik olarak kilitleniyor.

Şirket video görüşmelerinin oldukça arttığı bu dönemde, çift dizi uzak alan mikrofonlarını başlatmak için bilgisayara özel kısayol tuşları da ekledi.

ThinkPad E14 ve E15 Haziran ayında 639$‘dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus