Linkedin Lynda.com Kullanıcılarının Parolalarını Sızdırmış Olabilir

Linkedin Lynda.com Kullanıcılarının Parolalarını Sızdırmış Olabilir

Linkedin daha önce maruz kaldığı saldırılar sonucunda milyonlarca kullanıcı verisini sızdırmış ve bu veriler elden ele dolaşır hale gelmişti. Linkedin Parolalarınızı Kullanmaktan Vazgeçin yazımızda linkedin parolalarını başka hesaplarında kullanan kullanıcıların parolalarını güncellemelerini önermiştik.

Linkedin bu sefer online eğitim platformu olan lynda.com kullanıcılarından bazılarının parolalarını yenilemek zorunda kaldı. Lynda.com 1.5 milyar $ karşılığında Linkedin tarafından satın alınmış ve linkedin ile entegre olmuştu. Lynda.com üzerindeki bir açığı kullandığı düşünülen hackerlar tarafından 55bin kullanıcı verisinin çalındığı tahmin ediliyor. Linkedin Lynda.com kullanıcılarına parolalarını yenilemeleri konusunda mail atarak uyardı.


Son zamanlarda yetkisiz bir üçüncü şahsın, temas bilgileri ve görüntülenen dersler gibi Lynda.com öğrenim verilerinizden bazılarını içeren bir veritabanını ihlal ettiğini fark ettik. Bu konuda sizi dikkatle bilgilendiriyoruz.

Bu veriler şifrenizi içerdiğine dair hiçbir kanıt yok. Özel hesabınıza erişildiğine veya herhangi bir verinin herkes tarafından görülebildiğine dair hiçbir kanıtımız olmadığı halde, ihtiyati tedbir olarak sizi bilgilendirmek istiyoruz.

Sorularınız varsa, Destek Merkezimiz aracılığıyla bizimle iletişime geçmenizi öneririz.

Lynda.com ekibi

Hakan Torun
Hakan Torun Hakan Torun
comments powered by Disqus