Mark Zuckerberg’ün Hesapları Hacklendi

Mark Zuckerberg’ün Hesapları Hacklendi

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’ün sosyal medya hesapları ele geçirildi. OurMine Team isimli hacker grubu Mark Zuckerberg’ün Twitter, LinkedIn ve Pinterest hesaplarını bir süreliğine ele geçirdi.

Ele geçirilen hesap bilgileri 2012 yılında veritabanı açığa çıkan LinkedIn hesaplarıyla bağlantılı olduğu belirtildi. Şöyle ki 2012 yılında LinkedIn veritabanı hacklenmiş ve çok fazla sayıda kullanıcının parolası ele geçirilebilir bir hale gelmişti. Bu durumun ardından LinkedIn açıklama yapmış ve kullanıcılardan parola güncellemesi talep etmişti. Benzer bir durumun geçtiğimiz haftalarda LinkedIn tarafından bazı kullanıcılara mail yoluyla haber verilmesı ile yeniden ortaya çıktığını da hatırlatmakta fayda var.

Parola: “dadada”

İlgili grubun yaptığı açıklamaya bakılırsa Mark Zuckerberg’ün LinkedIn parolası “dadada”. Grup Twitter ve Pinterest hesaplarında da yaptıkları test sonucunda aynı parolanın kullanıldığını tespit etmiş.

Grubun ilgili hesaplardan yaptığı paylaşımda “Sadece güvenliğini deniyoruz Mark, bize DM at” mesajı bulunmaktaydı ancak an itibariyle hesaplar geri alınmış ve paylaşımlar da silinmiş durumda.

Hakan Torun
Hakan Torun Hakan Torun
comments powered by Disqus