Merakla beklenen Matrix serisinin dördüncü filmi Matrix 4‘ün setinden ilk görüntüler geldi. Paylaşılan görüntülerde Keanu Reeves, uzun yıllar sonra yeniden Neo olarak karşımızda.

Bir neslin hafızasında yer etmiş ve gerek çekim teknikleri gerekse konusu ile aradan geçen uzun yıllara rağmen adından söz ettirmeyi başaran Matrix serisinin dördüncü filminin çekimleri bu hafta resmen başladı.

The Matrix, 1999

Keanu Planet isimli Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan görüntülerde, Keanu Reeves 17 yıl aradan sonra tekrar Neo olarak karşımıza çıkıyor. Matrix 4, Matrix serisinin devamı niteliğinde bir film olacak. Dolayısıyla film zaman düzleminde nasıl bir düzenin devam edeceği henüz bilinmiyor.

San Francisco sokaklarından paylaşılan set görüntülerinde alışılagelmiş Neo karakteri biraz kostüm değiştirmişe benziyor. Matrix filmlerinden aşina olduğumuz klasik Neo kıyafetleri yerini biraz daha rahat kıyafetlere bırakmış durumda.

Matrix 4’ün yönetmeni Lana Wachowski de paylaşılan görüntülerde yer alıyor. Bilindiği üzere, Matrix serisinin yönetmenleri Wachowski kardeşlerden Lily Wachowski Matrix 4 filminin yönetmen koltuğunda yer almayacağını açıklamıştı.

Görüntülere yansıyan bir diğer isim ise seride Trinity karakterini canlandıran Carrie-Anne Moss oldu. Matrix 4’ün şu ana kadar kesinleşen oyuncu kadrosunda Keanu Reeves(Neo), Carrie-Anne Moss(Trinity), Yahya Abdul-Mateen II(Morpheus), Jonathan Groff ve Neil Patrick Harris gibi isimler yer alıyor. Matrix serisinin devam filmi Matrix 4’ün konusu ile ilgili şimdilik bir bilgi sızmış değil. Film 21 Mayıs‘ta gösterime girecek.

1 YORUM

CEVAP VER