Microsoft’un Hedefi Öğrenciler: Teams, Video Konferansta 49 Kişiyi Destekleyecek

Microsoft’un Hedefi Öğrenciler: Teams, Video Konferansta 49 Kişiyi Destekleyecek

Microsoft Teams, paylaştığı bir blog yazısında Microsoft Teams toplantılarında katılımcı sayısının 49’a yükseltildiğini duyurdu. Özel toplantılarda ise katılımcı sayısı 250 olabiliyor. Zoom, ücretli planında aynı anda maksimum 500 katılımcıya olanak tanıyor.

Microsoft Teams’in hedefi öğrenciler

![](images/microsoft-teams-kac-kisiyi-destekliyor.png)

Teams’te katılımcı sayısının artırılması, eklenen yeni özelliklerden sadece biri. Şirketin hedefi, 150 milyondan fazla öğrencinin, öğretim üyesi ve öğretmenin platformun bir parçası olması. Microsoft for Education ürünleri ile entegre ettiği sistemle, Teams’i yalnızca Zoom gibi bir video konferans aracı değil, çok yönlü bir sistem olarak sunmaya çalışıyor.

Daha geniş bir galeri görünümü sunan Teams, öğrencilerin küçük gruplar halinde işbirliği yapmasına olanak tanıyan odalar sunuyor ve öğretmenler için katılım raporları sunuyor. Teams for Education’da aynı zamanda, konferansa katılmadan önce doğrulama süreci için bir lobi alanı da yer alıyor. Özelliklerin sadece masaüstü için geçerli olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Teams, 2020’nin ilk çeyreğinde inanılmaz bir büyüme kaydeden Zoom’u yakalamak için, video konferans altyapısında daha iyi özellikler sunmaya çalışıyor. 49 kişilik galeri görünümünün yanı sıra Teams, aynı zamanda özel arka plan görseli ekleme gibi seçenekler sunuyor ve koronavirüs salgını sürecinde kullanıcı tabanını genişletmeye çalışıyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus