Microsoft’un Yeni Family Safety Uygulaması Artık Android ve iOS’ta Önizlemeye Hazır

Microsoft’un Yeni Family Safety Uygulaması Artık Android ve iOS’ta Önizlemeye Hazır

Microsoft, çocukların screentime’larını ve uygulama kullanımlarını yönetmek için tasarlanmış özel bir yeni Aile Güvenliği Uygulamasını başlatıyor. Şirketin bir blog yayınında duyurduğu bu uygulama şimdi hem Android hem de iOS‘ta önizleme formunda yayınlandı. Uygulamaya erişmek için bir form doldurmanız ve aynı önizleme hesabında kaç aile üyeniz olmasını istediğinizi belirtmeniz gerekiyor.

Ebeveynler bu uygulamayı screentime ve uygulama kullanımı hakkında raporlar almak, zaman sınırlarını ve içerik kontrollerini ayarlamak ve konum paylaşımını açmak için kullanabiliyor. Uygulama, etkinlik izleme grafiklerinde ve diğer Infographic bölümlerinde ayrıntılı ve renk kodlu arızalarla birlikte koyu yeşil renk şemasıyla oldukça şık bir tasarıma sahip.

![](images/familt-safety-1600x1126.png)

Aile Güvenliği Uygulamasının en büyük avantajlarından biri ise Windows ve Xbox cihazlarıyla senkronize edilebilmesidir. Microsoft 365 ürün yöneticisi Aimee Sudeck paylaşımında “Şimdi belirli bir oyunun oynama süresini sadece bir saat olarak belirlediğinizde, oyun ister Windows PC’de, ister Xbox’ta veya Android telefonda oynanıyor olsun, bu oyunun bir saat süreceği anlamına geliyor. Ve ekran süresi bittiğinde size daha fazla isteyip istemediğinizi soruyor. Aileniz için neyin doğru olduğuna bağlı olarak daha fazla zaman ekleyip eklememe seçeneği size bırakılıyor. ” dedi.

Microsoft, henüz uygulamanın App Store veya Google Play Store‘da ne zaman yayınlanacağına dair bir şey söylemedi.

comments powered by Disqus