Minecraft Dungeons, Xbox Games Pass’e Geliyor

Minecraft Dungeons, Xbox Games Pass’e Geliyor

Başlangıçta Nisan ayı sonunda çıkması planlanan Minecraft Dungeons, dünyanın mevcut durumu nedeniyle, çalışanların sağlığını ve güvenliğini düşünerek oyunculara mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için ertelenen tarihiyle 26 Mayıs‘ta Nintendo Switch, PlayStation 4, Windows, Xbox One ve Xbox Game Pass’e geliyor.

İki sürümü bulunan Minecraft Dungeons‘ın Standart Sürümü 19.99$‘a Hero Sürümü ise 29.99$‘a satılacak. Klasik Minecraft’tan oldukça farklı olan Minecraft Dungeons, bir oyun hikayesine sahip olacak. Çok oyunculu olarak maksimum 4 kişilik gruplarla oynanabilen klasik macera oyunu Minecraft evreninde olmayan yapı, araç ve eşyaları içeriyor.

![](images/minecraft-dungeons-story-1600x900.jpg)

Minecraft Dungeons‘ın hikayesi Arch Illager adlı kötü karakterin etrafında dönecek. Oyunun kahramanı olarak, masum köy sakinlerini kurtarmak ve Illager ile savaşmak için elinizden geleni yapmanız gerekecek. Ana hikaye tamamlandığında, Minecraft Dungeons Zorluk Seviyeleri‘ne erişme olanağına sahip olacaksınız. Kendinizi stratejik olarak hazırlanmış zindanlarda bulacağınız yer, her seviyede daha tehlikeli olan bir düşmanla karşılaşacaksınız.

Bazı platformlarda ön siparişi başlayan oyunu önceden bilgisayarınıza yükleyerek yayınlandığı gün için oynamaya hazır olabilirsiniz.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus