Motorola Razr, 5G’li Yeni Modeliyle Bu Yıl Piyasaya Çıkabilir

Motorola Razr, 5G’li Yeni Modeliyle Bu Yıl Piyasaya Çıkabilir

Katlanabilir akıllı telefon Motorola Razr, bu yıl yeni bir sürümü ile piyasaya çıkabilir. 5G özelliği sunması beklenen modelin daha büyük bir pile ve daha gelişmiş bir kameraya sahip olacağı söylentiler arasında. Şubat ayında piyasaya çıkan orijinal modelin eleştirilen bazı yönlerinin, yeni Motorla Razr modelinde değişebileceği ifade ediliyor.

Eylül ayında gelebilir

Razr’ın yeni modeline ilişkin bilgi, Motorola’nın sahibi olduğu Lenovo’da bir yönetici tarafından ortaya atıldı. Lenovo Güney Afrika Genel Müdürü Thibault Doussson, katıldığı bir podcast yayınında Eylül ayında, yeni bir Razr modelinin gelebileceğini söyledi.

![](images/motorola-razr-ozellikleri.jpg)

Dousson, “Razr’ın yeni bir versiyonu var. Anladığım kadarıyla Eylül ayında sanırım çıkıyor” dedi ve “Tamamen yeni bir Razr” diye ekledi…

Daha iyi bir pil kapasitesi

Teknoloji basınında yer alan iddialara göre yeni Motorola Razr, 5G kapasiteli Snapdragon 765 işlemciye sahip olabilir. XDA Developers, telefonun 2510mAh pil kapasitesinden, 2845mAh pil kapasitesine yükseltileceğini ve dış kameranın 16 megapikselden 48 megapiksele, iç kameranınsa 5 megapikselden 20 megapiksele yükseltilebileceğini aktardı. Telefonun 6GB RAM’inin 8GB’a yükselebileceği ve dahili depolama alanı seçeneklerinde, 256 GB sunulabileceği de ifade ediliyor.

![](images/motorola-razr-katlanabilir-telefon-1600x969.jpeg)

Katlanabilir ekranı ile akıllı telefon dünyasında fark yaratmayı başaran Motorola Razr’ın, yükseltilen özellikleri dışında, kullanım açısından da iyileştirilmesi gereken noktaları var. Bakalım Motorola, bu yeni iddialı özelliklere sahip bir yeni Razr ile, 2020 bitmeden karşımıza yeniden çıkacak mı…

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus