Netflix’in merakla beklenen yeni yerli dizi yapımı Bir Başkadır yayınlandı ve birçok kişi tarafından övgü toplamayı başardı. Dizide başrolde oynayan Öykü Karayel’in canlandırdığı Meryem karakterinin sık sık bahsettiği “İBB’nin 24 numaralı otobüsü” konusunda İBB’den bir paylaşım geldi. Netflix de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni yanıtsız bırakmayınca, eğlenceli bir diyalog ortaya çıktı.

24 numaralı hat gerçekte yok

Netflix’in, yayınlandığı ilk günden bu yana Türkiye’de en çok izlenen içerikler arasında zirvede yer alan Bir Başkadır adlı dizi ile ilgili birçok paylaşım yapılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dizide sıkça geçen “24 numaralı otobüs” ile ilgili bir paylaşımla Netflix’e gönderme yaptı. Twitter’ı aktif kullanan Netflix ise bu ortayı kaçırmadı…

Dizide, 24 no’lu İETT otobüsü hattı, Mecidiyeköy-Beykoz arası çalışıyor. Ancak dikkatinizden kaçmış olabilir, böyle bir otobüs hattı bulunmuyor. İBB resmi Twitter hesabı, bugün konuyla ilgili “Merak edenlere; otobüs filomuzda 24 numaralı bir hat bulunmuyor. Sevgili @netflixturkiye, Beykoz / Mecidiyeköy ve diğer tüm hatlarımızla ilgili bilgi almak, konumunuza yakın durak ve hatları öğrenmek isterseniz; MOBİETT size yardımcı olacaktır.” paylaşımı yaptı.

Netflix Türkiye, bunun üzerine diziden Meryem’in repliği ile cevap vererek, “Olmadı aşağı yoldan minibüse binerim” yanıtını gönderdi.

Yaşanan bu eğlenceli diyalogla ilgili, birçok sosyal medya kullanıcısı da paylaşım yaptı. 

YORUM YOK

CEVAP VER