Netflix Party: Arkadaşlarınızla Aynı Anda Film İzleme Nasıl Yapılır?

Netflix Party: Arkadaşlarınızla Aynı Anda Film İzleme Nasıl Yapılır?

Netflix için yeni Google uzantısı Netflix Party ile, birbirinden ayrı şovları ve filmleri izlerken aynı anda arkadaşlarınızla sohbet etmenizi sağlayacak. Peki Netflix Party nedir ve nasıl kullanılır?

Arkadaşlarınızla toplanıp sinemaya gitme ya da grup gezisi yapma günleri geçici olarak da olsa yeni koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe ve kendi kendine karantina uyguladığımız için durdu. Artık Netflix Party adlı ücretsiz bir Google Chrome uzantısı ile az da olsa biraz sosyalleşmek mümkün.

Uzantı, sizin ve arkadaşlarınızın eş zamanlı olarak masaüstünüzde şov ve film akışı yapmasını sağlıyor. Davet edilen gruptaki herkesin filmleri duraklatmasına, oynatmasına, ileri veya geri sarmasına izin veriyor. Böylece film akışını birlikte takip edebiliyorsunuz. Ayrıca arkadaşlarınızla filmde neler olduğunu tartışabileceğiniz bir yan sohbet çubuğu da var bununla birlikte tıpkı kanepede birlikte oturuyormuşsunuz hissini yaşayabilirsiniz.

![](images/netflix-party-a-1920x1080-1.jpg)

Bunun çalışması için davet gönderdiğiniz herkesin Netflix’e erişimi olması gerekir. Bir hesabınız yoksa Netflix, yeni aboneler için 30 günlük ücretsiz bir deneme sunuyor. Yeni abone iseniz, hesabınızı ayda 17,99 Türk Lirası karşılığında etkinleştirebilir ve istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Herkes Netflix’e kaydolduktan veya bilgisayarlarına giriş yaptıktan sonra Netflix Party uzantısını indirmeleri gerekiyor. Şu adımları takip ederek sizlerde Netflix Partisi’nin keyfini çıkarabilirsiniz.

  1. Google Chrome tarayıcınızda www.netflixparty.com adresini ziyaret edin.
  2. Netflix Partisi’ni ücretsiz edinin.
  3. Uzantıyı indirmek için Google Chrome web mağazası sayfasına yönlendirileceksiniz. Chrome’a ​​Ekle’yi tıklayın.
  4. Bir açılır kutu açılacak. Uzantı Ekle’yi seçin. Şimdi tarayıcı araç çubuğunuzda gri bir NP simgesi göreceksiniz.
![](images/netflix-party-create-party.jpg)

Uzantıyı indirdiğinize göre, arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte şovlar ve filmler izlemeye başlayabilirsiniz. Şimdi de bu keyfe nasıl başlayacağınızı adım adım takip edebilirsiniz.

  1. Google Chrome tarayıcınızda yeni bir sekme açın ve Netflix’te oturum açın.
  2. İzlemek istediğiniz bir şovu veya filmi bulun ve tıklayın.
  3. Şimdi NP (Netflix Partisi) simgesinin griden kırmızıya değiştiğini göreceksiniz. Simgeyi tıklayın ve Partiyi başlat’ı seçin. Toplantı sahibi olacaksınız, böylece şovu duraklatmak ve oynatmak için tek denetleyici olma seçeneğini belirleyebilir veya herhangi birinin kontrolü ele geçirmesine izin verebilirsiniz.
  4. URL’yi açılır kutudan kopyalayın ve gruba davet etmek istediğiniz herkese gönderin.
  5. Sohbet odası ekranın sağ tarafında görünecektir. Oradan, kişilerin partiye ne zaman katıldığını görebileceksiniz.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus