Netflix, kullanıcılar tarafından beğeni toplayan belgeselleri, Youtube sayfasında ücretsiz olarak paylaştı. Our Planet ve Babies gibi yapımların yer aldığı belgeseller, şimdiden Youtube’da yüz binlerce kez izlendi.

Netflix, normal okul döneminde öğretmenlerin farklı eğitim metotlarında kullanabilmeleri adına belgesellere erişmesine ve yayınlamasına izin veriyor. Okulların, koronavirüs salgını nedeniyle kapalı olduğu bu dönemde Netflix, farklı bir uygulamaya imza attı ve birçok belgeselini Youtube’da ücretsiz yayınladı. Uzaktan eğitim modelinin uygulandığı günlerde, böylelikle öğretmenlerin, öğrencilerinin belgesellere erişip erişemediğinden endişe etmeyeceğinin amaçlandığı belirtildi.

Paylaşılan basın bülteninde, “Her başlığın hem öğrenciler hem de öğretmenler tarafından kullanılabilecek eğitim kaynakları da mevcut” ifadesi yer alıyor.

Netflix hangi belgeselleri Youtube’da yayınladı?

Netflix’in Youtube’da ücretsiz sunduğu belgesel içerikleri içinde 13th, Abstract, Babies, Chasing Coral, Explained, Knock Down the House, Our Planet, Period. Enf of a Sentence, The White Helmets ve Zion yer alıyor. 

Bazı belgeseller doğa ile ilgili konuları ele alırken bazıları ise yoksulluk, ırkçılık ve sistem adaletsizlikleri gibi sosyal konuları ele alıyor. Konularla ilgili alternatif eğitim dökümanları ise Netflix’in blog sitesinde yer alıyor. Şu anda belgesellerin sadece İngilizce olarak yayınlanmasına karşın, Netflix blogunda “Bu hafta içinde birçok farklı dilde altyazı seçeneği sunulacak” ifadesi yer aldı. 

YORUM YOK

CEVAP VER