Dünyaca ünlü eğlence servisi Netflix, Türkiye’nin hikayelerini dünyaya taşımak için yeni bir özellik sunuyor. Türk yapımı içerikleri tek bir kategori altında toplayan Netflix 190 ülkedeki 167 milyonu aşan üyesinin Türkiye’de üretilen yapımlara daha kolay ulaşmasını sağlıyor.

Made in Turkey” adı verilen koleksiyon ile Türkiye’de üretilen yapımlar tüm dünyaya sunuldu. Türkiye’de üretilen yapımların dünyaya tanıtılmasını hedefleyen koleksiyona kolay bir şekilde ulaşılabiliyor. Hem Netflix üyeleri hem de Netflix üyesi olmayan ziyaretçiler http://netflix.com/MadeInTurkey adresini ziyaret ederek Türk yapımlarını listeleyebilecek.

Farklı dillerde izlenebilecek

Netflix’in yabancı yapımlarının yanı sıra dünyada ses getiren çok sayıda Türkçe içerik yer alıyor. Halihazırda Hakan: Muhafız, Atiye ve Rise of Empires: Ottoman gibi Netflix orijinal yapımlarına ek olarak Organize İşler: Sazan Sarmalı, Ezel, Leyla ile Mecnun, Ayla, Diriliş: Ertuğrul, Arif v 216, Masum gibi sayısız lisanslı yapım bulunuyor. Türkiye’de üretilen yapımlar, dünyanın dört bir yanındaki Netflix üyeleri tarafından farklı dillerdeki altyazı ve dublaj seçenekleriyle izlenebiliyor.

Netflix ayrıca Türk kullanıcıları için “Türk Dizileri” ve “Türk Filmleri” kategorilerini de açtı. Akıllı televizyon ve diğer cihazlardan bu kategorilere erişilebiliyor.

YORUM YOK

CEVAP VER