Netflix, yeni yerli yapım dizisi Bir Başkadır’ın fragmanını yayınladı. Türkiye’de daha önce Hakan: Muhafız, Aşk 101, Atiye gibi dizilerle karşımıza çıkan popüler platform, bu defa alışılmışın dışında bir hikayeyle gündemde.

Farklı kültürlerden insanların hikayesini anlatıyor

Berkun Oya’nın senarist ve yönetmeni olduğu Bir Başkadır adlı dizi, Netflix’in Türk dizi sektöründeki yeni yapımı. Dizinin konusu, Türkiye’de farklı şehirlerde yaşayan ve farklı kültürlerden gelen insanların yollarının kesişmesi ve toplumsal tabuların, insanlar üzerindeki etkisi.

Dizinin başrol oyuncusu, Kuzey Güney dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolde yer alan Öykü Karayel. Karayel’e başrolde, Behzat Ç. ile adını duyuran Fatih Artman eşlik ediyor. Ancak dizinin oyuncu kadrosu oldukça geniş.

Bir Başkadır oyuncu kadrosunda Funda Eryiğit, Defne Kayalar, Tülin Özen, Derya Karadaş, Bige Önal, Nesrin Cevadzade ve Gökhan Yıkılkan da yer alıyor.

Netflix’in yeni yerli dizisi Bir Başkadır’ın fragmanı:

Dizinin fragmanına bakıldığında, Anadolu’da büyümüş ve toplumsal tabuların içinde bir hayat sürdüren Meryem’in (Öykü Karayel) yaşadığı değişimler anlatılıyor. 

Bir Başkadır, Netflix’in daha önce yayınlanan Türk dizilerinin aksine, modernleşme ve kültür farkı, toplumsal tabular gibi daha ciddi konuları ele alan farklı bir yapım olacak. 

Bakalım dizi, Türkiye’nin yanı sıra dünya çapındaki Netflix kullanıcılarından nasıl tepki alacak?

1 YORUM

CEVAP VER