OnePlus, 5G’ye 30 Milyon Dolar Yatırım Yapıyor

OnePlus, 5G’ye 30 Milyon Dolar Yatırım Yapıyor

Bütçe dostu telefon üreticisi OnePlus, büyük bir yarış halini alan 5G bağlantısı ve ağ hızları konusunda sektöre ayak uydurmayı amaçlıyor.

Şu sıralar cep telefonları söz konusu olduğunda 5G bağlantı önemli bir yarış alanı. Üstün özelliklere sahip uygun fiyatlı telefonları ile tanınan OnePlus , yeni teknolojiye yatırım yaparken yatırımlarıyla hazır olmayı planlıyor.

OnePlus, Perşembe günü yayınlanan bir açıklamaya göre 5G araştırma ve geliştirme laboratuvarlarını geliştirmek için yaklaşık 30 milyon dolar yatırım yapacak. Fonlar radyo frekans devreleri, antenler ve multimedya gibi alanlardaki araştırmalar için kullanılacak.

![](images/oneplus2.jpg)

OnePlus‘ın kurucusu ve CEO’su Pete Lau Perşembe günü yaptığı açıklamada, “5G, ürün stratejimizde birinci önceliktir.” dedi. “Yıllardır 5G’ye yatırım yapıyoruz ve bulut oyunlar, bulut videolar ve bulut depolama hizmetleri gibi kullanıcıların günlük kullanım alışkanlıklarına dayalı uygulama senaryolarını daha da geliştirmeyi planlıyoruz.”

Salı günü CNET ile yaptığı röportajda Lau, bir sonraki telefon grubunun 5G’li olacağını doğruladı. OnePlus geçen yaz ilk 5G telefonu OnePlus 7 Pro’yu piyasaya sürmüştü.

comments powered by Disqus