Oppo Watch Tanıtıldı

Oppo Watch Tanıtıldı

Akıllı saat dünyasında pazar hacmini genişletmek isteyen Çinli teknoloji devi Oppo, yeni bir adım attı.

3 farklı cihaz tanıtımı gerçekleştiren teknoloji devi, akıllı saat dünyasında başta Apple Watch olmak üzere diğer markaların serilerinin önünü kesecek Oppo Watch modeli ile adından çok söz ettireceğe benziyor.

Marka, akıllı saat tanıtımını bir süre önce corona virüsü dolayısı ile ertelenen MWC 2020 etkinliği sebebi ile iptal etmiş, birçok kullanıcı ise şirketin tanıtım tarihini merak etmeye başlamıştı.

Apple Watch modellerine birebir benzeyen Oppo Watch modeli bu yönüyle Apple kullanıcılarının tepkisini çekerken, şirketin akıllı saatinin özellikleri Watch 5’e göre farklılık gösteriyor.

![](https://i2.wp.com/intersiber.comimages/oppo-watch-ozellikleri-fiyati.png?fit=640%2C270&ssl=1)

Sadece Digital Crown Eksik

Oppo Watch ve Apple Watch modelleri aynı masaya konulduğunda Watch 5 modelinde Digital Crown fazlalığı dışında görünür anlamda hiçbir fark görülmüyor.

Oppo Watch teknik özellikleri konusunda açıklama yapan şirket yöneticisi, Qualcomm’un Snapdragon Wear 2500 işlemcisinden güç alan akıllı saatin başta kalp-nabız atış takibi, egzersiz takibi, EGK özelliği ve suya dayanıklılık özellikleri ile öne çıktığını açıkladı.

17 dakika içerisinde %50 şarj olabildiği açıklanan akıllı saat modeli, aynı zamanda 2 farklı modele sahip. Birinci model 41 mm boyutunda ve 215 dolardan alıcı arıyor. Bir diğer model ise 46 mm boyutunda ve 288 dolardan alıcı buluyor.

*Akıllı saat modellerinde bulunan EKG özellikleri her ülkede kullanılamayabilir. Türkiye’de akıllı saatlerde EKG özelliği aktif olarak kullanılamıyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus