Outlook, Gmail Benzeri Bir Metin Tahmin Özelliğine Kavuşacak

Outlook, Gmail Benzeri Bir Metin Tahmin Özelliğine Kavuşacak

Microsoft, Outlook için, Gmail’deki ‘Smart Compose’ yani akıllı metin oluşturma özelliğini sunacak. Metin tahmini özelliği, Outlook web sürümünde siz metin oluştururken çeşitli öneriler sunacak ve e-posta yazımını daha kolay bir hale getirecek.

Güncellemeyle ilgili ortaya çıkan bir belgede Outlook kullanıcılarının, Outlook web uygulamasında klavyeyi kullanırken, sekmeler ve sağ oku kullanarak önerileri kabul edebileceği ya da metin önerilerini yok sayarak, yazmaya devam edebileceğini gösteriyor.

![](images/gmail-smart-compose-akilli-metin-tahmini-ozelligi-nedir-1600x825.png)

Microsoft, Outlook metin tahmini özelliğini Mayıs ayının sonlarına doğru yayınlamayı planlıyor. Özellik, Microsoft 365 takviminde ‘geliştiriliyor’ olarak etiketlendi. Microsoft’un bu özellik dışında, Outlook’ta kullanıcıların ne zaman e-posta göndereceğini planlamasına olanak tanıyan, “sonra gönderme” özelliğini üzerinde çalışıldığı da aktarıldı. Bu özellikle, gelecekte atmanız gereken mailleri oluşturup, dilediğiniz bir tarihe planlama şansınız olacak.

Microsoft’un Outlook için sunacağı bu yeni özelliklerden, metin tahmini özelliğinin bu ay içinde geleceği aktarılırken, gelecek tarihli e-posta planlama özelliğinin ise Haziran ayının sonlarında sunulması bekleniyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus