Teknoloji devi Sony’nin en yeni oyun konsolu PlayStation 5 gelişmiş teknik özellikleriyle herkesin beğenisini kazandı. PlayStation 5’in yenilikçi SSD’si, oyun geliştirmede devrim yaratarak ve endüstriyi sonsuza dek değiştirerek çıkmazı azaltabilir.

PlayStation 5, PlayStation 4’teki geliştirme sırasında kurulan temel bir felsefeye uygun olarak geliştiriciler düşünülerek tasarlandı.

PlayStation baş mimarı Mark Cerny’nin bu haftaki açıklamasında açıkladığı gibi, Sony’nin bu geliştirici dostu yaklaşımı zaman içerisinde şekillendi. Açıklamalara göre, Sony oyun konsolunu tasarlarken PlayStation 5’te görmek istedikleri özellikler hakkında yeni bir yol izlemek için oyun geliştiricilerini ziyaret etti. En çok talep edilenler arasında ise bir SSD vardı.

Mark Cerny’nin derinlemesine detaylandırdığı şekliyle temel olarak, Sony bu geliştirme yaklaşımını içinden gelerek oluşturdu. PlayStation 5‘in tescilli SSD çözümü; 5.5 GB/s’lik inanılmaz yüksek okuma yazma hızı, altı öncelik seviyesi, ekstra %10 verimli Kraken sıkıştırma algoritması ve darboğazları azaltmak için çalışan bütünleşik özellikler sağlıyor.

Sony PlayStation 5’in yeni nesil tescilli SSD’si tüm bu sağladığı yenilikler ve özellikleri ile oyun geliştiricileri için büyük kolaylık sağlayacak ve geliştiricilerin oyun geliştirme aşamalarında içinde bulunduğu birçok çıkmazın içinden onları kurtaracak gibi görünüyor.

YORUM YOK

CEVAP VER