Rog Phone 3: ASUS’un Amiral Gemisi Oyuncu Telefonu Hangi Özellikleri Sunacak?

Rog Phone 3: ASUS’un Amiral Gemisi Oyuncu Telefonu Hangi Özellikleri Sunacak?

ASUS Rog Phone 3’e dair daha önce çeşitli platformlarda bilgiler yer almıştı. Temmuz ayında duyurulması beklenen Rog Phone 3, şirketin oyuncu telefonları alanında amiral gemisi modeli olarak yer alacak. Telefonun özellikleri, sertifikasyon sitesi EEC’de yer aldı…

![](images/asus-rog-phone-3-eec-sertifikasyon-bilgileri.jpg)

Hangi özellikleri sunacak?

EEC sertifikasyon sitesinde, ASUS’un yeni modeli ZS661KS model numarasıyla yer aldı. Telefonun, sertifikasyon sayfasında yer alan özelliklerine baktığımızda, USB-C bağlantı kablosu desteği görülüyor.

Daha önce basında yer alan bilgilerde, ASUS Rog Phone 3 modelinin iki farklı seçenekle sunulacağı açıklanmıştı. Bu seçenekler arasında 8GB ve 12GB RAM desteği yer alacak. Rog Phone 3’ün Android 10 işletim sistemi ile geleceği ve işlemci olarak, Snapdragon 865 SoC’yi kullanacağını biliyoruz.

Telefonun, EEC sertifikasyon sitesinde yer alması, piyasaya çıkış tarihinin yaklaşacağına yönelik önemli bir işaret olarak görülüyor. Ancak ASUS tarafından, Rog Phone 3’ün resmi çıkış tarihi açıklanmadı. Telefonun fiyatına ilişkin de henüz bir bilgi bulunmuyor.

comments powered by Disqus