Koronavirüs salgınının en çok etkilediği sektörlerden biri de sinema. Sony, koronavirüs nedeniyle film programlarında birtakım ciddi değişiklikler yaptı. Bunlardan en önemlisi, iki önemli Spider-Man filminin ertelenmesi.

Spider Man: Into the Spider-Verse’in devamı Marvel ile ortak yapım olan Spider-Man: Homecoming filmi için erteleme olacağı açıklandı. Spider-Man: Spider-Verse filminin devamının ise 8 Nisan 2022 yerine, 7 Ekim 2022’de vizyona girebileceği aktarıldı. Homecoming üçlemesindeki son filminse, 5 Kasım 2021’de vizyona girmesi bekleniyor. Sony’nin, Spider-Man evrenindeki bir diğer filmi Venom: Let There Be Carnage ise bu yıl Ekim ayı yerine, 25 Haziran 2021’de vizyona girecek.

Sony dışında, filmlerin vizyon tarihinde erteleme yapan diğer bir stüdyo da Marvel. Thor ve Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmleri gecikmeli olarak vizyonda yerini alacak. Birkaç hafta önce, 2021’in Kasım ayında vizyona gireceği duyurulan Doctor Strange serisinin devamı, 2022’nin Mart ayında yayınlanacak. Thor: Love and Thunder filminin yayın tarihi ise 1 hafta öne çekilerek 11 Şubat 2022 oldu.

Yaşanan değişim, Marvel sinematik evreninde ilk büyük değişiklik diyebiliriz. Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminin, Spider-Man filminden önce izleyiciyle buluşması gerekiyordu.

Ertelenen diğer sinema filmleri

Ancak şimdilik, yaşanan koronavirüs krizine karşı ertelemeler olsa da her şey yolunda gibi görünüyor. Spider-Man, Doctor Strange ve Thor serisinin devam filmleri dışında birçok yapım, salgın nedeniyle daha ileri bir tarihe ertelendi. Fatherhood, The Nightingale, Hotel Transylvania 4, Man From Toronto da yeni vizyon tarihi alarak ertelenen filmlerden oldu. 

Birçok ülkede sinema salonlarının kapalı olduğunu ve yaşanan kriz sonrasında, sosyal mesafe önlemlerinin bir süre daha devam ettirileceği varsayılırsa, eğlence sektöründe yaşanan bu dalgalanmanın devam edebileceğini söylemek mümkün. 

YORUM YOK

CEVAP VER