Samsung’un dizüstü bilgisayarlarına QLED ekran teknolojisinin gelişini müjdeleyen Galaxy Book serisini piyasaya sürüldü.

Samsung, Dell, HP, Lenovo ve ASUS gibi olağan bilgisayar üreticilerine karşı rekabet etmek yerine, daha çok mobil cihazlara uygun makineler yapmaya odaklandı. İnce ve hafif tasarımlara, harika ekranlara öncelik verdi ve akıllı telefonlarını bugün oldukları endüstri favorileri haline getiren özellikleri bakarak bilgisayarlarına yerleşik bir kalem ekledi.

Galaxy Book Flex ile Samsung, üstün ekran teknolojisini sergileyerek gelişmiş bir farkındalık göstermeye devam ediyor. Flex, daha fazla renk, daha koyu siyah ve daha fazla parlaklık vaat eden Samsung’un QLED panelli ilk dizüstü bilgisayarı.

Intel Core i7 işlemciye sahip olan isteğe bağlı NVIDIA GPU ve QLED ekran teknolojisi ile kullanılabilen ürün standart olarak S-Pen ve izleme dörtgenine yerleştirilmiş kablosuz şarj pedi ile birlikte geliyor. 13.3 inç ve 15.6 inç olmak üzere iki seçenek sunan bilgisayarın 13.3 inçlik modelinin maliyeti 1.349$ iken, 15.6 inçlik model 1.399$ olarak satışa sunuldu.

Galaxy Book Flex Alpha ise Intel Core i5 veya i7 10. Nesil CPU ile çalıştırılabilen 13.3 inç, 1080p QLED teknolojisini ve dönüştürülebilir bir ekranın esnekliğini içeriyor. Ürün Active Pen desteği sunuyor. 1,19 kg ağırlığı ve 13.9 mm kalınlığıyla rahatlıkla taşınabilen bilgisayarın hızlı şarj özelliği cihazın pilinin hızlı bir şekilde doldurulmasına olanak sağlıyor. Ürün 830$‘dan piyasaya sürüldü.

12.9 mm kalınlığında ve 970 gram ağırlığındaki Galaxy Book Ion, 13.3 veya 15.6 inçlik tam HD QLED bir ekran ile AKG tarafından ince ayarlı stereo hoparlöre, çift dizili mikrofonlara ve 720p HD web kameraya ve 69,7W gücünde bir bataryaya sahip. Ancak model ikisi bir arada menteşe ve dokunmatik ekran özelliklerinden yoksun olarak daha geleneksel bir dizüstü bilgisayar tasarımı ile donatılmış.

Core i5 modeli 1500$‘dan, Core i7 modeli 1790$‘dan satışa sunulan Galaxy Book Ion’un bir tek gümüş rengi bulunuyor.

Üç dizüstü bilgisayarı da bugün Samsung.com‘da satışa çıktı.

YORUM YOK

CEVAP VER