Samsung PlayGalaxy Link Oyun Akış Hizmetini Kapatıyor

Samsung PlayGalaxy Link Oyun Akış Hizmetini Kapatıyor

Samsung sessizce PC’den mobil oyun akış platformu PlayGalaxyLink‘i kapatacağını duyurdu. Duyuru o kadar sessiz sedasız yapıldı ki, neredeyse kimse tarafından fark edilmedi.

Kapatma 27 Mart tarihinde gerçekleşecek. Ancak Samsung, hizmeti neden kapattığı hakkında fazla bilgi vermedi. Yalnızca “iç politika değişiklikleri” sebep olarak gösterildi. Şirket kaynaklarını daha etkili bir şekilde yeni ürünlere odaklamasını amaçlıyor.

Samsung, hizmeti neden kapattığını açıklamasa da, tahmin edilen birkaç ihtimal var. Samsung Galaxy S20 tanıtım etkinliğinde Microsoft ile bir oyun akışı hizmetinde birlikte çalışacaklarını duyurmuştu. Henüz net bir anlaşma ortada olmasa da, bu ortaklığın Microsoft’un xCloud hizmetiyle bir ilgisi olabilir. Bu ortaklık PlayGalaxy Link’in kapanmasının sebebi olabilir.

![](images/samsung-playgalaxy-link.jpg)

Başka bir olasılık, Samsung’un PlayGalaxy’nin Valve’ın Steam Link uygulaması gibi güçlü rakiplere karşı başarı elde edemeyeceğini hissetmiş olabileceği iddiası. İlginç bir şekilde, yakın zamanda piyasaya sürülen Samsung gamepad aksesuarı Steam Link’i destekliyor ancak PlayGalaxy desteği ile ilgili bir bilgi yok.

Her ne kadar nedeni kesin olarak bilinmese de, PlayGalaxy Link yakında kapanacak. Şirketin sonraki hamlesi ise merak konusu.

comments powered by Disqus