Medya raporlarına göre Samsung 2020’de 8 milyon QLED TV satmayı planlıyor. Bu duruma göre geçen yıl 5.3 milyon QLED TV satan şirket %50’den fazla bir artış yapmayı hedefliyor.

14 yılı aşkın bir süredir televizyon alanında liderlerden biri olan ve %90’a yakın pazar payının sahibi Samsung, bu sene LG ile Sony arasındaki boşluğu genişletmek için daha fazla QLED TV satarak pazar payını arttırmayı planlıyor. LG, Hisense, Huawei, TCL, ve Vizio gibi şirketler de QLED TV üretiyor olsalar da Samsung’a göre daha küçük pazar payına sahipler.

Raporlara göre, geçtiğimiz sene Vizio 380.000 adet QLED TV satarken, Huawei ve TCL şirketlerinin her biri 500.000 adet QLED TV satı. Hisense ise 2019’da 300.000 adet QLED TV satmayı başardı.

LG OLED TV’leri İkiye Katladı

QLED TV modelleri, Samsung TV’nin toplam satışlarının %12’sini oluşturuyor. LG ise, QLED TV modellerinin yanı sıra üst düzey pazarlarda OLED TV modellerine daha çok odaklanmış durumda. Koreli şirket LG, OLED TV’lerde %65 pazar payına sahip olmasına rağmen Samsung, LG OLED TV’lerin neredeyse iki katı daha fazla QLED TV satıyor.

Üst düzey TV pazarında, Güney Koreli üretici Samsung, geçen yıl pazar payının %52,4’üne sahipti. Bu Sony’nin ileri teknoloji TV’sinin iki katından daha fazla pazar payı demek oluyor.

YORUM YOK

CEVAP VER