Samsung’da Apple’a Katılıyor: Telefonun Yanında Şarj Cihazı ve Kulaklık Verilmeyecek

Samsung’da Apple’a Katılıyor: Telefonun Yanında Şarj Cihazı ve Kulaklık Verilmeyecek

Samsung ile ilgili, Brezilya’da ortaya çıkan bir belge, şirketin Apple’ın iPhone 12’lerde izlediği politika gibi, Galaxy S21 ile birlikte şarj cihazı ve kulaklık vermeyeceğini gösterdi.

Apple’ın iPhone 12 serisinde, kutu içeriğinde şarj cihazı ve kulaklığa yer vermemesi ses getirmiş ve birçok kişi tarafından eleştirilmişti. Gelen bilgilere göre Samsung da Apple’ın izlediği yolu takip edecek ve Galaxy S21’de, bu donanımları vermeyecek.

Belge, Brezilya’da ortaya çıktı

Samsung’un Galaxy S21 serisinde, kutuda şarj adaptörü ve kulaklıkları çıkarabileceği bir süredir konuşuluyordu ancak konuyla ilgili bir açıklama ya da kanıt yoktu. Brezilya’da iletişim sektöründe düzenleyici bir kurum olan ANATEL’e ait bir belgede, Samsung’un Galaxy S21 serisinde kutu içeriğinde şarj adaptörü ve kulaklığa yer vermeyeceği ortaya çıktı.

![](images/samsung-telefonlarda-kulaklik-ve-sarj-cihazi-vermeyecek.png)

Belgede, “Cep telefonu, bir güç kaynağı ile birlikte satılmayacaktır” ifadesi yer aldı.

Samsung’un bu kararı alması uzun süredir konuşuluyordu ve teknoloji dünyasında sürpriz olmadı. Ancak gelişmenin Brezilya’da yaşanması bir sürpriz. Bunun nedeni, ülkede iPhone’ların kutusundan şarj aleti çıkması zorunlu kılınmıştı.

Bu nedenle Brezilya’da Samsung’un şarj adaptörü ve kulaklıksız telefon satması zor. Gelen yorumlar, şirketin telefonu bu donanımlar olmadan satacağı, kulaklık ve şarj aleti isteyenlerin ise harici olarak bunu temin edebileceği yönünde.

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus