Düzenli olarak el yıkamanın, insanlarla mesafeli iletişimin oldukça önemli olduğu bu COVID-19 salgını döneminde akıllı telefon üreticisi Samsung, müşterilerine antibakteriyel mendil içermeyen yeni bir telefon temizleme seçeneği sunuyor. Şirket 10 dakika içinde bakterilerin yüzde 99’unu öldürmeyi vaat eden kablosuz UV şarj cihazını satmaya başladı.

Samsung alt markası olan ITFIT ile ortaklık yoluyla satışa çıkarılan cihazın belgelerinde Samsung için Tasarlanmış bir mühür bulunuyor.

Kablosuz UV şarj cihazlarının üretiminin yeni olmamasına rağmen koronavirüs salgınının ardından cihazların popülerliğinde büyük bir artış görüldü.

Sadece Samsung akıllı telefonlarla, Galaxy Buds veya Galaxy Watch gibi kablosuz aygıtlarla kullanımı sınırlandırılmayan cihazın içine aygıt yerleştirdikten sonra cihazı bir USB-C güç kaynağına bağlamanız ve cihazın üstünde bulunan butona basmanız yeterli oluyor. Böylece kutunun için koyulan aygıtların dezenfektan işlemi gerçekleştiriliyor. Ayrıca telefonlar kutunun içine gömülü 10 watt Qi şarj cihazı ile şarj edilebiliyor.

ITFIT UV Sterilizatör, Samsung’un Galaxy S20 Ultra’nın sığacağı kadar geniş ve dikkat çekici bir beyaz kutu olarak şu anda sadece Tayland‘da 1.590 baht yani yaklaşık 51$ karşılığında satılıyor. Cihazın Tayland dışındaki ülkelerde ne zaman satışa çıkacağı hakkında henüz bir şey bilinmiyor.

YORUM YOK

CEVAP VER