Sessiz Bir Yer 2 (A Quiet Place 2) filmi, koronavirüs endişeleri nedeniyle ertelendi. Perşembe günkü bir Instagram paylaşımında, yazar ve yönetmen John Krasinski, 2018 yapımı Sessiz Bir Yer (A Quiet Place) filminin devamı niteliğinde olan ikinci filmin erteleneceğini duyurdu.

John Krasinski tarafından yapılan paylaşım ile filmin ertelenmesi şöyle duyuruldu. “En çok gurur duyduğum şeylerden biri, insanların filmimizin devamının gelmesini beklediklerini söylemeleri. Çevremizdeki dünyada olup bitenlerin sürekli değişen koşulları nedeniyle, üzülerek belirtiyorum ki filmin vizyon tarihini ertelemek durumunda kalıyoruz”. 

Krasinski, filmin ne zaman vizyona çıkacağına dair bir bilgi vermedi. Salgın sebebiyle ertelenen ilk film bu değil. Mart ayının başlarında, yaklaşan James Bond filmi No Time to Die ertelendiHızlı ve Öfkeli serisinin son filmi F9’un Nisan 2021’de vizyona girmesi planlanıyor ve seriye ait bir film bir yıl boyunca sinemalara gelmeyecek. 

Çarşamba günü, Dünya Sağlık Örgütü koronavirüsü küresel bir salgın olarak ilan etti. 2019 Aralık sonunda, ilk tespit edildiğinde virüs henüz yayılmamıştı, fakat bu günlerde virüs Antarktika hariç her kıtaya yayıldı ve bu virüs 127.000’den fazla insanı enfekte ederek 4.700’den fazla ölüme neden oldu. 

YORUM YOK

CEVAP VER