Hasan Can Kaya’nın YouTube’da kısa süre içinde ciddi bir izleyici kitlesine kavuşan Konuşanlar adlı serisi, yakın zamanda Acun Ilıcalı’nın Exxen adlı yayın platformuna katılmıştı. Konuşanlar’ın YouTube kanalındaki tüm videolar bugün kanaldan kaldırıldı. Kanal aboneleri, bu duruma tepki gösterdi.

Konuşanlar, YouTube’da tüm bölümleri milyonlarca izlenme alan oldukça başarılı bir yayın. Programın sunucusu Hasan Can Kaya, yakın zamanda Acun Ilıcalı’nın platformu Exxen ile anlaştıklarını duyurmuştu. Bugün yaşanan durum ise ortalığı karıştırdı.

YouTube’da “Konuşanlar”ın tüm bölümleri kaldırıldı

Acun Ilıcalı’nın Exxen adlı platformu, 2021 başlarında faaliyete geçecek. Exxen’e geçmesinin ardından Konuşanlar kanalında bugün tüm içerikler kaldırıldı. Kanalda bölümler kaldırılırken sadece belli kesitler yer aldı. 

YouTube’da 200 milyona yakın video görüntülenmesine sahip kanalda, videoların kaldırılmasının ardından birçok izleyici tepki gösterdi. 

Konuşanlar’ın kaldırılmasının ardından yapılan paylaşımlardan bazıları şöyleydi:

Hasan Can Kaya’dan yanıt videosu

Öte yandan, Konuşanlar’ın sunucusu Hasan Can Kaya, konuyla ilgili bir soru cevap videosu yayınladı ve bu video da 1 milyondan fazla izlendi. 

Acun Ilıcalı, Kasım ayından Konuşanlar’ın Exxen’e geçeceğini duyurmuştu. Ilıcalı, Exxen’de yıllık 900 milyon TL içerik bütçelerinin olacağını aktardı. 

YORUM YOK

CEVAP VER