Türkiye’de oldukça güzel satış rakamına sahip olan Skoda Octavia, Türkiye’deki kullanıcıları memnun edecek bir karar aldı. Mart ayında yapılacak olan 2020 Cenevre Otomobil Fuarı, Skoda için oldukça renkli geçeceğe benziyor. Octavia’nın 4. jenerasyonunun tanıtılacağı fuarda, Skoda daha öncesinden motor türleri ile ilgili paylaşımlarda bulundu.

Türkiye’de her ne kadar ateşli olan versiyonlar arzu edilse de uygulanan vergi sistemi sebebiyle bu tür otomobillerin Türkiye’de çok fazla kişiye ulaşamayacağı düşünülüyor. Skoda Octavia yeni 1.0 motorlu otomobiliyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. 3 silindire sahip olan Octavia 110 beygir gücüne sahip. Aynı zamanda 6 ileri manuel şanzımana sahip olan Octavia bunun dışında kullanıcılara 7 ileri DSG şanzıman da sunuyor.

Eylül 2020’de Türkiye’de Olacak

Türkiye’de sevilen markaların başında gelen Skoda, 2020 model Octavia aracını eylül ayında Türkiye’de satışa sunacak. Yaklaşık iki ay önce üretimi başlayan 2020 Octavia, Volkswagen platformuna ait MQB üzerinde inşa ediliyor. Zengin görünüm ve yenilenen teknolojisiyle birlikte 2020 Skoda Octavia çok sevileceğe benziyor.

YORUM YOK

CEVAP VER