Ülkemizde keyifli bir şekilde kullanılan ve oldukça ilgi gören Snapchat, Instagram tarafından hikaye özelliğinin eklenmesi ile birlikte eski ilgiyi göremiyor. 2019 yılının son dönemlerinde kullanıcı sayısında artış yaşanmasına rağmen hisseler değer kaybetmeye devam ediyor ve umutla beklenen dördüncü çeyrek raporları da Snapchat için bir umut olmadı.

Halka Arz Kara Geçiremedi

Snapchat, 2 yıl önce halka arz edilmesine rağmen aradan geçen iki yıla rağmen hala kara geçemedi. 2019 yılının dördüncü çeyreğinde % 44 artışla 560.8 milyon gelir elde etmesine rağmen hisse değerlerinde kayıplar devam ediyor. Şirketin değer kaybına yönelik çözüm arayışları devam ediyor.

2018 yılının dördüncü çeyreği ile 2019 dördüncü çeyreği karşılaştırıldığında 49 milyon dolar daha fazla para kaybeden Snapchat, kullanıcıların Instagram hikayelere geçiş yapmasından dolayı zayıflamanın devam ettiğini düşünüyor.

Snapchat CEO‘su tarafından 2020 yılına dair planlar açıklanmış olmasına rağmen Snapchat kullanıcılarını ellerinde tutmakta zorlanıyor ve bu konuda kullanıcıları geri kazanmak adına yenilikler yapmaya çalıştıkları da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

YORUM YOK

CEVAP VER