Sony, PlayStation 5’in İlk Oyunlarını 4 Haziran’da Açıklayacak

Sony, PlayStation 5’in İlk Oyunlarını 4 Haziran’da Açıklayacak

Sony, bir sonraki PlayStation 5 etkinliğini 4 Haziran Perşembe günü gerçekleştirileceğini resmi olarak onayladı. Pasifik saatiyle 13: 00‘da canlı akışlı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak olan şirket etkinlikte konsola gelen ilk oyunları açıklayacak.

Sony Interactive CEO’su Jim Ryan, “Teknik özellikleri paylaştık ve size yeni DualSense kablosuz denetleyiciyi gösterdik. Ama oyunsuz lansman nedir? Bu nedenle, etkinlikte PlayStation 5 oyunlarına bir göz atacağımızı paylaşmaktan heyecan duyuyorum.” dedi.

Etkinliğin yaklaşık olarak yarım saat süreceğini belirten Ryan, etkinlikte kaç farklı oyunun gösterileceğini söylemedi.

> Join us Thursday, June 4 at 1:00pm Pacific time for a look at the future of gaming on PlayStation 5: <https://t.co/Yr8fafcOVd> [\#PS5](https://twitter.com/hashtag/PS5?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw) [pic.twitter.com/F0yBbDmOtC](https://t.co/F0yBbDmOtC) > > — PlayStation (@PlayStation) [May 29, 2020](https://twitter.com/PlayStation/status/1266384121460191234?ref_src=twsrc%5Etfw)

Sony şimdiye kadar yeni nesil konsolu PS5‘in teknik özelliklerini, logosunu ve yeni kablosuz denetleyicisini tanıttı. Ancak PS5 konsolunun kendisini göstermedi. Konsolun 4 Haziran etkinliğinde gösterilip gösterilmeyeceği henüz bilinmiyor.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus