Sony PlayStation Mağazası İndirme Hızı Yavaşlatıldı

Sony PlayStation Mağazası İndirme Hızı Yavaşlatıldı

Gooogle, Netflix ve ardından Sony sistemlerinde veri trafiğini azaltacak yeni adımlar attılar. ABD ve Avrupa’da bugünden itibaren Sony PlayStation mağazasından indirilecek olan her bir oyunun çok daha geç indirilebileceği, bunun sebebinin ise mevcut internet altyapısının son haftalarda daha fazla aktif kullanılıyor olması gösterildi.

![](images/Sony-PlayStation-2.jpg)

İnternet altyapısının çökmesini önlemek adına bu konuda karar verdiklerini ve Avrupa ile ABD’de internet trafiğini rahatlatmak istediklerini ifade eden Sony yöneticisi, bu durumun geçici olacağını açıkladı.

Mecbur Kaldılar

Sony PlayStation bir süre boyunca indirme hızının yavaşlatılacağını, bazen ise indirmelerin geciktirileceğini belirtiyor. Bu durumun özellikle mevcut internet altyapısını korumak için son derece önemli bir önlem olduğundan söz ediliyor.

Koronavirüs salgını sebebiyle çok sayıda çalışanın evden çalışmak zorunda kalması sebebiyle video konferans uygulamalarının kullanımı arttı. Aynı zamanda evlerine kalan bireysel kullanıcılar video akış platformlarına ve online oyunlara akın etti. Alınan bu tarz önlemler sayesinde internet trafiğinin tüm kullanıcılara hizmet sunabilecek miktarlarda optimizasyonunun sağlanacağı düşünülüyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus