Çin merkezli teknoloji şirketi olan Sony, küresel salgın nedeniyle satışlarının düşmesini beklediğini bu nedenle 2020’nin son çeyreğinde piyasaya sürüleceği duyurulan yeni oyun konsolunun sınırlı sayıda üretileceğini duyurdu.

Uzun zamandır beklenen PS5 ilk etapta planlanandan 2 milyon adet daha az olacak şekilde Mart 2021’de 5 – 6 milyon adet üretilecek. Bir önceki nesil konsolun 7.5 milyondan fazla satmasının ardından bu durum herkesin çıktığı gibi ürünü alamayacağını gösteriyor.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre geliştiricilerin yaratıcılıklarını en üst düzeye çıkarmasına, tasarladıkları oyunlarda geniş dünyalar ve yeni oyun deneyimleri oluşturmasına olanak sağlamak için PS5, ultra yüksek hızlı SSD, entegre özel G/Ç sistemi, ışın izlemeli özel AMD GPU ve son derece sürükleyici 3D ses gibi teknik özellikleriyle güçlü bir platform olarak tasarlandı.

Geçtiğimiz haftalarda şirket PlayStation 5’in teknik özellikleri paylaşımının ardından DualSense kontrolcüsünü tanıttı. Şirket Playstation 5 ile DualShock olan kontrolcülerinin ismini değiştirmiş oldu ve “DualSense ile hedefimiz, oyunculara, kutuyu açar açmaz oyun dünyasına taşınma hissi vermek. Oyuncuların oyun oynarken kontrolcüyü kendilerinin bir uzantısı gibi hissetmelerini istiyoruz. Öyle ki ellerinde olduğunu bile unutacaklar” dedi.

2020’nin sonlarına doğru satışa sunulması beklenen PlayStation 5 için düşünülen fiyatın 499 dolar ile 549 dolar arasında olması bekleniyor..

YORUM YOK

CEVAP VER