Sony Xperia 1 II, 24 Temmuz’da Satışa Sunulacak

Sony Xperia 1 II, 24 Temmuz’da Satışa Sunulacak

Sony, şirketin yeni amiral gemisi akıllı telefonu Xperia 1 II‘nin 24 Temmuz‘dan itibaren ABD’de 1,199 dolara satışa sunulacağını duyurdu.

6.5 inç ve 21:9 en boy oranıyla 4K HDR OLED ekranı ile Qualcomm’un Snapdragon 865 işlemcisinden güç alan Xperia 1 II, 4.000 mAh bataryla birlikte 3,5 mm ses jakına sahip olacak. Ayrıca cihaz kablosuz şarj özelliği bulunduracak. Xperia 1 II sadece ABD’de 4G olacak, ancak Avrupa varyantı 5G‘yi destekleyecek.

Xperia 1 II‘nin önemli bir özelliği olan 2 megapiksel üçlü kamera dizisi ile Sony, cihazın seri çekim modunda 20 fps çekebileceğini, saniyede 60 kata kadar AF / AE hesaplamaları yapabileceğini ve insanların gözlerine otomatik odaklanabileceğini söylediği. Telefon ayrıca fotoğraflarınız ve videolarınız için kamera ayarları üzerinde daha fazla manuel kontrol sağlayan Photography Pro ve Cinematography Pro uygulamalarıyla birlikte gelecek.

Telefonun ön siparişleri 1 Haziran‘da başlayacak ve 28 Haziran‘a kadar ön sipariş veren müşteriler ücretsiz bir çift Sony WF-1000XM3 gürültü önleyici kulakiçi kulaklık sahibi de olacaklar.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus