Sosyal medyada, geniş kitlelere erişen sayfa sahipleri çeşitli markalardan ayda binlerce TL gelir elde ediyor. Şimdilerde yurtdışında yaşayan eski sosyal medya fenomenlerinden Hakan Hepcan, fenomenlerin vergi vermeden kazanç elde ettiğini belirterek bir kampanya düzenledi.

Hepcan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı CİMER’i muhatap aldığı kampanyasında binlerce kişiden imza toplamayı başardı.

Vergisiz kazancın önüne geçme çağrısı

Bir dönem Vine adlı platform ile ismini herkesin öğrendiği Hakan Hepcan, bu defa sosyal medya fenomenlerinin vergisiz kazanç elde etmesine karşı başlattığı kampanya ile gündemde. Sosyal medya fenomenlerinin, markalardan ve ajanslardan gelir elde etmesi ve ciddi rakamlar kazanması herkesin malumu. Ancak bu zamana kadar, konuyla ilgili bir vergi tartışması gündeme gelmemişti.

Hakan Hepcan, change.org’da düzenlediği kampanyada, TikTok ya da Instagram gibi platformlarda içerik üreten influencerların, sözleşme ve yazılı beyan olmadan, vergi ödemekten kaçarak reklam almakta olduklarını ifade etti. Hepcan, fenomenlerin vergi kaçırdığını söyledi. 

8 bin 600’den fazla imza

Hepcan’ın, “influencerların haksız kazanç sağlamasına ve vergi kaçırmasına dur deyin” adlı kampanyası 10 bin imza hedefi ile yola çıktı. Şu ana kadar 8660 kişinin imza verdiği kampanyaya destek ise artıyor. 

İmza vermek istiyorsanız, kampanya linki için tıklayın.

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

YORUM YOK

CEVAP VER