Spotify, Birden Çok Kişinin Oturumunu Kontrol Etmeyi Sağlayacak

Spotify, Birden Çok Kişinin Oturumunu Kontrol Etmeyi Sağlayacak

Spotify, premium üyeliğe sahip kullanıcılarına ilginç bir özellik sunuyor. Sosyal izolasyon ve karantina kısıtlamalarının uygulandığı bugünlerde, Spotify’ın yeni özelliği, farklı insanların dinleme oturumlarının kontrol edilmesini sağlayan, bir nevi ‘DJ’lik’ özelliğini getirdi. Grup Oturumu olarak adlandırılan yeni özellik, Spotify beta sürümünde beğeniye sunuldu. Özellik şu anda sadece premium Spotify kullanıcıları arasında çalışıyor.

Spotify grup oturumu nasıl açılır?

![](images/spotify-grup-oturumu-nasil-acilir.jpg)

Eğer siz de, DJ’lik hünerlerinizi göstermek istiyorsanız tek yapmanız gereken, uygulamada taranabilecek bir Spotify kodunu arkadaşlarınızla paylaşmak. Grup oturumunun yöneticisi, çalan şarkıları düzenleyebildiği gibi sıradaki şarkıları seçebilir, atlayabilir ve listeye kendi seçimlerini ekleyebilir.

Oturumlar, bir saat süre boyunca bir işlem yapılmadığında otomatik olarak sona erecek. Şarkı sırası ise herkesin cihazında otomatik olarak güncellenecek. Spotify şu anda grup oturumlarına katılımcı sayısı ile ilgili bir detay vermedi. Ancak gelen bilgilere göre şirket, yeni ve heyecan verici bu özellikle ilgili, kullanıcılardan gelen geri bildirimleri dikkatle takip ederek, zaman içerisinde daha iyi bir deneyim sunmayı planlıyor.

Yeni özellik, küçük gibi görünse de Spotify dünyası içinde fark yaratabilecek bir dokunuş. Spotify, ücretli abonelik alan kullanıcılar için, premium üyelik modelini daha çekici hale getirmek adına çeşitli güncellemeler yapıyor. Bu özellikler arasında, şarkıları çalma listelerinden gizleme gibi seçenekler bulunuyor. Spotify, önceki dönemde premium aboneler için ücretsiz Hulu ve Google Home Mini abonelikleri de sunuyordu.

Bakalım, birçok kişiye müzik zevkinizi gösterebileceğiniz grup oturumu özelliği, Spotify kullanıcıları içinde rağbet görecek mi…

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus