Son Star Wars filmi “Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi” başlangıç programından birkaç gün önce dijital kanallarda satışa sunuldu. Orijinal Star Wars destanının son bölümü, çıkış tarihi 17 Mart’tan dört gün önce 13 Mart Cuma günü geç saatlerde dijital perakendecilerden satın alınabilir hale geldi.

Sürümün erken çıkması yönündeki kararı, yayılan koronavirüs pandemisinde milyonlarca insanın dışarı çıkamayarak evde kalması teşvik etmiş olabilir.

Disney, Frozen 2’yi Disney Plus’a üç ay erken getirmenin yanı sıra, Salı günü çıkması planlanan Star Wars: The Skywalker’ın Yükselişi’ni de dijital ortamlarda satışa çıkardı. Film Cuma günü Amazon, Apple TV, Google Play ve Vudu’ya düştü. “Rise of Skywalker”, HD olarak 19,99$ ve 4K Ultra HD olarak 24,99$ karşılığında satışa sunuldu.

Aralık ayında çıkan serinin dokuzuncu filmi olan Star Wars: The Skywalker filmi Ocak ayında dünya genelindeki gişede 1 milyar dolar hasılat yapmıştı. Şu anda da, “Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi”‘nin 31 Mart’ta kiralanmaya hazır olacağı fiziksel bir DVD’de ve Blu-ray üzerinde 4K Ultra HD’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

YORUM YOK

CEVAP VER