Meksika merkezli otomobil şirketi Mazda, 2021 Mazda 3 hatchback modelinin lansmanına günler kala aracın bilgileri sızdırılmaya başladı. Bununla beraber şirket 3 Temmuz‘da araçla ilgili tanıtıcı bir video paylaştı.

Geçtiğimiz haftalarda Mazda‘nın resmi hesabında Temmuz’un 7 veya 8’inde yeni araçla ilgili bir tanıtım yapılacağı söyleniyordu. Fakat Mazda’nın Meksika’daki şirketi bu bilgiyi göz ardı ederek geçtiğimiz Cuma günü yani 3 Temmuz’da yeni bir tanıtım videosu yayınlayarak tanıtımdan önce aracın bilgilerini sızdırmış oldu.

Paylaşılan videoda söylenen bilgiler dahilinde 2021 Mazda 3’te 2,5 litrelik 4 silindirli ve turbo şarjlı bir motor yer alacak. Altı ileri otomatik şanzımana sahip olan yeni araç 227 beygirlik güce sahip olacak. Aynı zamanda 420 Nm tork değeri sunan 2021 Mazda 3 dört tekerden çekiş sistemi ile donatılacak.

Yayınlanan videoda yeni aracın manuel vites seçeneğinden bahsedilmiyor. Bu sebeple manuel seçeneği özel olarak 186 beygir gücünde, 2,5 litrelik bir motor hacmine ve otomatik versiyonundan farklı olarak önden çekişli bir sisteme sahip olacak. Ayrıca aracın 2,5 litrelik motorda farklı beygir güçlerine sahip versiyonlarınında olacağı söyleniyor. Buna ek olarak ilerleyen günlerde araçla ilgili yeni bilgiler alabileceğiz.

YORUM YOK

CEVAP VER