Takasbank, uzun bir zamandır beklenen “Taşıt Takas Sistemi” isimli uygulamayı başlattı. Takasbank, Taşıt Takas Sistemi ile birlikte artık araç alım ve satımlarında sadece 15 TL‘lik bir işlem ücreti ile nakit taşıma riskini ortadan kaldırıyor. Bununla birlikte hem alıcı hem de satıcılar güvenli bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Takasbank Genel Müdür Yardımcısı ve ayrıca Takasbank Yönetim Kurulu üyelerinden biri olan Gökhan Elibol, şu ifadeleri kullandı:

“Takasbank olarak ülkemizin en önemli sorunlarından birine daha çözüm bularak Taşıt Takas Sistemi uygulamasını başlattık. Böylece noterler tarafından gerçekleştirilen alım satım işlemlerindeki nakit transferlerini ve buna bağlı yaşanan birçok sorunu tamamen kaldırmış bulunuyoruz. Artık çok daha güvenli bir şekilde araç alım ve satım işlemleri gerçekleştirilmiş olacak. Yaklaşık olarak günlük 30 bin taşıt ticareti gerçekleşiyor. Taşıt Takas Sistemi işlem ücretini bu yüzden 15 TL gibi çok uygun bir rakamda tuttuk. Takasbank olarak getirdiğimiz bu hizmet, ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun”

YORUM YOK

CEVAP VER