Tesla Model-3 Parçalarından Üretilen Ventilatör Prototipini Tanıttı

Tesla Model-3 Parçalarından Üretilen Ventilatör Prototipini Tanıttı

Tesla koronavirüsle mücadele esnasında cihaz sıkıntısını önlemek amacıyla üretime başladığı Model 3 bilgi-eğlence sistemiyle tasarlanmış ventilatörlerini tanıttı.

Ventilatörler, koronavirüs ile mücadelede en önemli tıbbi cihazlardan biridir ve kritik COVID-19 enfeksiyonları olan hastaların hayatta kalmasına yardımcı olur. Ancak koronavirüs pandemisi yayıldıkça, salgından kötü etkilenen ülkelerdeki hastanelerin cihazları yetersiz kaldı. Neyse ki, birkaç üretici, vantilatör üretmeye yardımcı olmak üzere açığı kapatmak için çalışıyor. Bunların arasına New York Gigafactory’yi kullanan Elon Musk liderliğindeki elektrikli araç devi Tesla da dahil olmuştu.

YouTube’ta yaklaşık dört dakikalık bir video yayınlayan Tesla, otomobil parçalarından ürettiği solunum cihazlarına ilişkin ayrıntıları paylaştı.

Tesla Mühendislik müdürü Joseph Mardall’a göre Tesla Mühendislik, şirketin kendi ventilatörü hakkında “yoğun bir şekilde Tesla araba parçalarına dayanan” bir model olduğunu ve ellerindeki imkanlarla yapabileceklerinin en iyisini yapmaya çalıştıklarını belirtti.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus